8 Ide Dhuratash për “8 Mars”

Dita Ndërkombëtare e Gruas, njohur ndryshe si “8 Mars-i” është dita globale që feston arritjet sociale, historike, kulturore dhe politike të grave.

Selfie Museum Albania, atraksioni më IN në kryeqytet

Koncepti i një “muzeu selfie”, i njohur ndryshe si muze i Instagramit është përdorur gjerësisht që nga viti 2015 për të përshkruar trendin në rritje të galerive të artit me mjedise të dizajnuara mirë, spektakolare dhe interaktive për fotografi dhe video trendi që do të gjejnë vend në mediet sociale.

Flokë rrezatues dhe të shëndetshëm?

Këtë sezon dhurojini vetes një rutinë për flokë rrezatues dhe sa më të shëndetshëm me setin tonë më të ri për kujdesin e flokëve Sparkle & Shine Moringa.

Shkëlqeni me kristalet e LoriBlu

LoriBlu lindi nga dashuria dhe dëshira për të realizuar këpucë në mënyrën më perfekte. Me një eksperiencë më shumë se 40 vjeçare LoriBlu përfaqëson një stil elegant, lakonik dhe plotë shkëlqim

Nëse nuk e dini ende se ç’të dhuroni këtë fundvit, besojini guidës së Jona Spahiut

Prej disa ditësh Tirana është mbështjellë nga manteli i dritave vezulluese, të cilat duket sikur përqafojnë çdo rrugë e shesh të saj. Fasadat e ndriçuara të dyqaneve e qendrave tregtare, zbukurimet shumëngjyrëshe, shtëpizat e drurit, zërat melodikë të fëmijëve që rendin të kapin babagjyshin dhe drerët e tij, plotësojnë në mënyrë harmonike pamjen e kryeqytetit […]

Yjet e festës janë FËMIJËT

Të vendosësh se çfarë duhet t’i veshësh të vegjëlve gjatë festave nuk është e lehtë, por qendra GALERIA ETC  në qendër  të Tiranës me dyqanet Mayoral, Du pareil…au meme, Lilu kids, dedikuar të gjitha moshave nga më të vegjlit e deri në moshën 16 vjeçare jua ofron këtë mundësi. Ne po ju sjellim një kaspulë me veshje festive […]

Krishtlindje në tryezën tuaj

Dekorimi i një tryeze mikpritëse për festat e fundvitit është kthyer në traditë për të gjithë ata që mezi i presin këto festa. Një shtrim elegant dhe i rafinuar për festat e fundvitit nga Glamour Home është gjithmonë zgjedhja ideale, pasi gjeni çdo produkt që ju duhet, deri në detajet më të vogla. Sugjerimi ynë […]

HISTORIA E NJË STILISTI FRANCEZ TEATRI

Historia e nje stilisti francez teatri, i cili i dha ngjyra e alegri botës së veshjeve për fëmijë. Brandi francez i veshjeve për fëmijë Du Pareil au même (DPam) së shpejti hap për herë të parë dyert në Shqipëri. DPam është pjesë e garderobës