Nëse nuk e dini ende se ç’të dhuroni këtë fundvit, besojini guidës së Jona Spahiut

Prej disa ditësh Tirana është mbështjellë nga manteli i dritave vezulluese, të cilat duket sikur përqafojnë çdo rrugë e shesh të saj. Fasadat e ndriçuara të dyqaneve e qendrave tregtare, zbukurimet shumëngjyrëshe, shtëpizat e drurit, zërat melodikë të fëmijëve që rendin të kapin babagjyshin dhe drerët e tij, plotësojnë në mënyrë harmonike pamjen e kryeqytetit […]

Yjet e festës janë FËMIJËT

Të vendosësh se çfarë duhet t’i veshësh të vegjëlve gjatë festave nuk është e lehtë, por qendra GALERIA ETC  në qendër  të Tiranës me dyqanet Mayoral, Du pareil…au meme, Lilu kids, dedikuar të gjitha moshave nga më të vegjlit e deri në moshën 16 vjeçare jua ofron këtë mundësi. Ne po ju sjellim një kaspulë me veshje festive […]

Krishtlindje në tryezën tuaj

Dekorimi i një tryeze mikpritëse për festat e fundvitit është kthyer në traditë për të gjithë ata që mezi i presin këto festa. Një shtrim elegant dhe i rafinuar për festat e fundvitit nga Glamour Home është gjithmonë zgjedhja ideale, pasi gjeni çdo produkt që ju duhet, deri në detajet më të vogla. Sugjerimi ynë […]

Tierr goes Urban

From December the 3RD Tierr goes urban, street ft class. Për herë të parë në Galeria Etc Pop Up store Tierr by Tierr.

Frymëzohu për Dashurinë

Për disa, Shkurti është një muaj emocionues, një kohë e mbushur me dhurata për ditën e Shën Valentinit apo momente të ëmbla me njerëzit e zemrës.

HISTORIA E NJË STILISTI FRANCEZ TEATRI

Historia e nje stilisti francez teatri, i cili i dha ngjyra e alegri botës së veshjeve për fëmijë. Brandi francez i veshjeve për fëmijë Du Pareil au même (DPam) së shpejti hap për herë të parë dyert në Shqipëri. DPam është pjesë e garderobës

KOHA TË NDËRRONI GARDEROBËN?

Koha të ndërroni garderobën?  Këto janë veshjet që i duhen çdo fëmije gjatë sezonit të vjeshtës    Ndonëse temperaturat ende të ngrohta të këtyre muajve të parë të vjeshtës na bëjnë akoma “të ëndërrojmë” për një verë që s’ka fund, ajo pritet të trokasë së shpejti me temperaturat e saj tipike e bashkë me të […]

LANCASTER PARIS

Kur bëhet fjalë për çanta, ne kërkojmë gjithnjë cilësinë më të mirë. Një produkt kaq i domosdoshëm duhet të jetë praktik, funksional dhe sigurisht elegant. Në Lancaster Paris ka mbërritur koleksioni i vjeshtës ku do të gjeni çanta të kombinueshme

Dete Kids

Në Galeria Etc tashmë do të gjeni dyqanin më të ri dedikuar fëmijëve, Dete Kids. Dete Kids ju ofron një gamë të gjerë veshjesh me dizajne unike dhe cilësi superiore të markave të njohura si Trussardi Kids dhe John Richmond të cilat do të jenë të