Bukuri

Flokë rrezatues dhe të shëndetshëm?

Këtë sezon dhurojini vetes një rutinë për flokë rrezatues dhe sa më të shëndetshëm me setin tonë më të ri për kujdesin e flokëve Sparkle & Shine Moringa. Filloni me shampon dhe balsamin tonë “Best Seller” E përbërë nga proteina vegane, mëndafshi dhe të paktën 93% përbërës me origjinë natyrale, duke përfshirë ekstraktin e farës së moringës nga Ruanda, kjo dyshe i lë flokët e thatë të duken më të shndritshëm dhe më rrezatues. Për t’i dhënë flokëve një nxitje të vogël ndërmjet larjeve, spërkatni Hair Mist-in tonë për t’i rikthyer në çast flokët e zbehtë në jetë, kudo që të jeni. Gjithashtu furça e flokëve me madhësinë e çantës së dorës është praktike dhe ideale për stilim kurdoherë dhe në lëvizje. Përkujdesja e flokëve me setin “Sparkle & Shine” si një rutinë e plotë riparon dukshëm flokët dhe ndihmon në mbrojtjen e tyre nga ndotja e përditshme. Ky set dhuratash është perfekt për këdo që dëshiron flokë më të shndritshëm dhe plot jetë këtë sezon. Seti përmban: Moringa Shampoo, Moringa Conditioner, Moringa Hair Mist, Mini Bamboo Hair Brush dhe e gjeni ekskluzivisht në “The bodyshop”, kati 0, Galeria Etc.

Fashion

LoriBlu lindi nga dashuria dhe dëshira për të realizuar këpucë në mënyrën më perfekte. Me një eksperiencë më shumë se 40 vjeçare LoriBlu përfaqëson një stil elegant, lakonik dhe plotë shkëlqim, gjithmonë i përshtatshëm për të shprehur përsosmërinë e krijimtarisë duke mbartur një histori arritjesh dhe sfidash bën që sot të jetë një nga markat luksoze në biznesin e këpucëve, pikë e rëndësishme referimi e një tradite vitale dhe inovative nën siglën “Made in Italy”.

 Të punuara nga lëkura më e mirë italiane dhe zbukuruar me një prekje delikate kristalesh LoriBlu nxjerr në pah anën tuaj më elegante. Punuar nga mjeshtrit italianë dhe zbukuruar vetëm me gurë të një cilësije të lartë, këpucët LoriBlu janë një vepër arti.

MË SHUMË

Shtëpi

Dekorimi i një tryeze mikpritëse për festat e fundvitit është kthyer në traditë për të gjithë ata që mezi i presin këto festa. Një shtrim elegant dhe i rafinuar për festat e fundvitit nga Glamour Home është gjithmonë zgjedhja ideale, pasi gjeni çdo produkt që ju duhet, deri në detajet më të vogla. Sugjerimi ynë fillon me setin bestseller të pjatave “Vintage Nutcracker” nga marka italiane Easy Life. Ky set vjen për ju si një kujtim i bukur nga e kaluara, për t’ju kthyer dhe një herë në memorie ndjesitë e ëmbla të fëmijërisë. Dekoruar me elemente festive në mënyrën më elegante, ky model klasik i arrëthyesit me dizajnin e famshëm kuadratik të kuq është thjesht fantastik. I kompletuar me të gjitha enët e domosdoshme, madje dhe me mbulesë tavoline, e bën këtë set një domosdoshmëri për çdo fundvit në shtëpinë tuaj.

MË SHUMË

Fashion

Historia e nje stilisti francez teatri, i cili i dha ngjyra e alegri botës së veshjeve për fëmijë.

Brandi francez i veshjeve për fëmijë Du Pareil au même (DPam) së shpejti hap për herë të parë dyert në Shqipëri. DPam është pjesë e garderobës së fëmijëve francezë prej më shumë se 30 vitesh duke modernizuar tregun që në fillesat e tij. Firma njihet për një vizion të veçantë me ngjyra  radiante e motive unike, dhe mbi të gjitha njihet për cilësinë e shkëlqyer të sjellë me çmime ekonomike.

Dyqani i parë DPam është hapur në vitin 1986. Ai u krijua nga një stilist teatri që përdori kreativitetin e skenës plot imagjinatë me synimin për të krijuar veshjet shumëngjyrëshe e të larmishme. Kjo filozofi ndiqet dhe sot, ndaj dhe veshjet DPam jane sa unike po aq edhe universale. Sot, dyqanet DPam i gjen në mbi 30 shtete kudo në botë me veshje për çdo rast e për çdo moshë, nga të sapolindurit e deri tek adoleshentët.

MË SHUMË

Fashion

Koha të ndërroni garderobën?

 Këto janë veshjet që i duhen çdo fëmije gjatë sezonit të vjeshtës

Ndonëse temperaturat ende të ngrohta të këtyre muajve të parë të vjeshtës na bëjnë akoma “të ëndërrojmë” për një verë që s’ka fund, ajo pritet të trokasë së shpejti me temperaturat e saj tipike e bashkë me të edhe ndërrimi i gardërobës. Nëse pyetja që ju mundon më së shumti është “Si t’i veshim fëmijët këtë sezon?” Mayoral, lider i padiskutueshëm i prodhimit të veshjeve për fëmijë nga 0-16 vjeç, është zgjidhja e duhur. CILËSIA dhe KOMODITETI janë dy termat që përcaktojnë më së miri koleksionin vjeshtë-dimër të brand-it të suksesshëm spanjoll.

MË SHUMË

ADRESA

Galeria ETC,
Rruga Bajram Curri, Tiranë 1000

ORARI

E Hënë – E Premte 09:00 -21:00
E Shtunë – E Diel 10:00 -20:00

SHËRBIMI I KLIENTIT